تغییر استایل

استایل رنگی را انتخاب کنید

برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
ترس از ویروس کرونا

ترس از ویروس کرونا

کرونا و مثبت اندیشی!

در مورد ویروس کرونا چه باید کرد؟
چطور با این بیماری که اپیدمی شده برخورد کنیم؟
واقعا همین که فقط روی سلامتی و نکات مثبت متمرکز باشیم کافیه؟ لازم نیست کار دیگه ای انجام بدیم؟

بیایید از منظر دیگری به این موضوع نگاه کنیم؛
حتما تا به حال با افرادی برخورد داشته‌اید که در مورد بیماری‌ها و میکروب‌ها وسواس زیادی دارند، خیلی مراقب هستند تا بیمار نشوند، خیلی در مورد بیماری‌ها اطلاعات دارند، حتی در مورد آنها در رسانه‌ها و اینترنت تحقیق می‌کنند و احتمالا راه‌های انتقال این بیماری‌ها، چگونگی تاثیر آنها روی بدن و حتی نام خیلی از داروهایی که برای درمان این بیماری‌ها استفاده می‌شود را به خوبی می‌دانند. از طرفی افراد زیادی هم هستند که هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد بیماری‌هایی که اتفاقا بسیار در بین مردم شایع هست، ندارند و در کل بی‌توجه به این مسائل هستند. به نظر شما کدام گروه بیشتر بیمار می‌شوند؟!

تا بحال شده دو یا چند نفر را در تماس نزدیک کاملا مشابه با یک بیمار سرماخورده (یا دارای بیماری‌های واگیر مشابه) ببینید؟ احتمالا شما هم متوجه شده اید که بعضی از افراد به آن بیماری مبتلا نمی‌شوند! چرا دو نفر در برخورد کاملا مشابه با یک بیماری، دو اتفاق کاملا متفاوت را تجربه می‌کنند؟!

به هر چیزی بیش از حد توجه کنیم همان را تجربه خواهیم کرد. از هر چیزی زیاد بترسیم، همان برایمان اتفاق خواهد افتاد.

این روزها همه جا در مورد شرایط کنونی صحبت می‌شود و شدیدا مورد توجه است. بیشتر تمرکز روی بیماری است نه سلامتی! درست است که واقعیت دنیای اطراف ما این است ولی این نکته خیلی مهم است که انتخاب با خودمان است. آیا واقعیت زندگی ما هم باید این باشد یا نه؟! اگر به این موضوع فکر می‌کنیم، توجه می‌کنیم و در موردش تحقیق و مطالعه زیادی می‌کنیم، اخبار گوش می‌دهیم و حتی در موردش نظریه صادر می‌کنیم پس در حال نزدیک شدن به آن هستیم و حتی ممکن است با آن برخورد کنیم.

توجه‌مان روی سلامتی باشد نه بیماری!

برای سلامتی‌مان سپاسگزار باشیم، بهتر است قدرت را فقط به خداوند بدهیم!

بیماری در وجود شخصی که هدف و انگیزه دارد رخنه نمی‌کند، سعی کنیم برای خود هدف و انگیزه ایجاد کنیم.

در طول تاریخ، انسان‌ها به هر تضاد یا مشکلی برخورد کرده‌اند باعث پیشرفتشان و رشد و گسترش جهان شده است. تا همین الان هم آلودگی های زیست محیطی به میزان خیلی زیادی کاهش پیدا کرده است، در سال‌های گذشته هزینه‌های بسیار زیادی می‌شد تا آلودگی محیط زیست کمتر شود، سال‌های قبل هزاران مورد تلفات جانی و مالی در تصادفات جاده‌ای وجود داشت که امسال این اتفاقات کاهش بسیار زیادی داشته است. حتی تعداد تلفات جانی در اثر آلودگی هوا خیلی بیشتر بود. این تضاد باعث مهر ورزی انسان ها به یکدیگر شده است. حتی این تضاد ممکن است به زودی باعث جهش و پیشرفت بزرگی در علم پزشکی و داروسازی شود.

صدها هزار فرصت شغلی جدید در فضای مجازی و غیر مجازی ایجاد شده است. تنها کافی است نگاهی به پیشرفت شرکت‌هایی چون آمازون بیاندازیم.

شیوه‌های نوینی در مورد تدریس در حال شکل گرفتن است که تا قبل از این وجود نداشت یا خیلی کم‌رنگ بود.

هر سال یک بدن نو تازه!!
تقریبا همه سلول‌های بدن ما در طول سال نوسازی می‌شوند. هر سال ۹۸٪ مولکول های بدن ما تجدید می‌شوند. اما بعضی از بیماری ها هنوز از گذشته با ما هستند! چه چیزی باعث می‌شود که بیماری هنوز وجود داشته باشد؟! پاسخ در حافظه است، احتمالا بدن را مانند گذشته بد می‌سازیم چون فکر می‌کنیم این ساختمان را فقط می‌توانیم مثل گذشته کج بسازیم!!
ذهن آرام می‌تواند این همه را تغییر بدهد!! اما او خود چنان به افکار بی ارزش مشغول است که فرصتی برای آرامش نمی‌ماند. یک انسان معمولی در هر روز ۶۰۰۰۰ فکر را از ذهن می‌گذراند که ۹۵٪ این افکار تکراری و بیهوده هستند. ذهن آرام تو را به سکوت می‌رساند به همانجایی که افکار تو از آن متولد می‌شوند. جسم تو از آن متولد می‌شود و دنیای پیرامون تو..! ذهن آرام می‌تواند بر حافظه اثر بگذارد آن را اصلاح کند و همه چیز را تغییر بدهد.
سکوت زبان طبیعت است، زبان حقیقت است، زیبا خلقت است، زبان ما است، سکوت زبان خداست. از آنجا که جسم نمی‌تواند در پریشانی خود را پاکسازی و ترمیم کند فرسودگی آغاز می‌شود و از مدتی بعد بیماری‌ها یکی پس از دیگری از راه می‌رسند.

جسم تو بزرگترین داروخانه جهان است!!
تاثیر پلاسیبو این نکته را اثبات می‌کند! اگر یک قرص بی‌اثر به یک بیمار بدهیم و بیمار بداند که این قرص بیماری او را درمان می‌کند به محض ورود قرص و صرف نظر از نوع بیماری فرآیند درمان آغاز می‌شود و تمام آنزیم‌هایی که برای درمان بیماری لازم است در بدن آزاد می‌شود. این اثر را اثر پلاسیبو می‌گویند و قرص بی اثر را پلاسیبو!!
در این خصوص تحقیقات بسیاری انجام شده است و همگی مبین این حقیقت است که اثر پلاسیبو ارتباطی به نوع بیماری ندارد و حتی در خصوص بیماری های خاص هم موثر است. و همیشه ۳۰٪ بیماران را به بهبودی کامل می‌رساند! آنزیم‌های لازم برای درمان بیماری نیز واقعا در بدن بیمار آزاد می‌شوند و قابل مشاهده و اندازه گیری هستند.
دی ان ای ما میلیون‌ها سال تجربه مبارزه با بیماری‌های مختلف را با خود دارد و در حالت طبیعی به محض مواجهه با یک بیماری آنزیم‌ها و ترکبیات مورد نیاز برای بازگشت به تعادل را در جسم‌مان آغاز می‌کند اما وقتی ما باور کرده‌ایم که فلان بیماری فقط با فلان قرص خوب می‌شود دیگر فقط با فلان قرص بهبودی حاصل می‌شود.
تصور این حقیقت که تنها تویی که تعیین کننده هستی و اینکه جسم تو توانایی مواجهه و پاکسازی خود را از هر گونه بیماری دارد آرام آرام به یقین بدل می‌شود.

دوست من!  توجه و تمرکز روی هر چیزی، بی‌تردید آن را وارد زندگی ما می‌کند.
تمرکزت را روی خوبی‌ها بگذار!!

آرزو می‌کنم در سایه پروردگار یکتا، شاد، سلامت، ثروتمند، راضی و پر انرژی باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =

جستجو در وبلاگ

آخرین دیدگاه‌ها

    آگهی های ویژه
    بالا اپلیکیشن
    اپلیکیشن