تغییر استایل

استایل رنگی را انتخاب کنید

برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
  شرح
  قیمت : تماس بگیرید
  نوع : فـروشـی
  تاریخ : 17 دی, 1399
  ضمانتنامه : بلی
  موقعیت :تهران ، خیابان ولیعصر ، پایین‌تر از میدان ونک ، خیابان فوزی (هفتم) ، پلاک 4 ، طبقه 6 ، واحد 12

  تجهیزات فعال شبکه (اکتیو)

  تجهیزات اکتیو شبکه

  در پاسخ به سوال تجهیزات شبکه چیست، باید به معرفی و بررسی تجهیزات فعال شبکه نیز بپردازیم. تجهیزات اکتیو بر خلاف نوع پسیو به برق و توان الکتریکی نیاز دارند. این تجهیزات معمولاً در هدایت، تقویت، یا تولید سیگنال‌ها نقش دارند. از جمله رایج‌ترین تجهیزات اکتیو شبکه می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  کارت شبکه

  کارت شبکه

  کارت شبکه اصلی ترین و مهمترین بخش تجهیزات اکتیو شبکه است.

  کارت شبکه از جمله سخت‌افزارهای بسیار مهم در راه‌اندازی شبکه است و تمام رایانه‌های موجود در شبکه به آن نیاز دارند. کاربرد کارت شبکه ایجاد ارتباط میان رایانه و محیط انتقال است. کارت‌های شبکه در دو نوع وایرلس و کابلی موجود هستند که می‌توانید با توجه به نیاز و نوع شبکه خود از هر یک از آن‌ها استفاده کنید. هنگام خرید کارت شبکه اطلاعات لازم از انواع کارت شبکه به‌دست آورید و درباره‌ی این‌که چه نوع کارت شبکه‌ای با سیستم شما سازگاری دارد، تحقیق کنید.

  سوئیچ

  استفاده از سوئیچ در شبکه، ارتباط میان چندین دستگاه در شبکه را با یکدیگر فراهم می‌سازد. با استفاده از سوئیچ کاربران می‌توانند اطلاعات را به صورت همزمان ارسال کنند. در واقع با استفاده از سوئیچ‌ها می‌توان میان گره‌های متفاوت از یک شبکه ارتباط ایجاد کرد.

  اکسس پوینت

  اکسس پوینت از دیگر سخت‌افزارهای مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه است. از این ابزار برای برقراری ارتباط میان رایانه‌ها در یک شبکه وایرلس استفاده می‌شود. در واقع کاربرد اکسس پوینت در شبکه‌های وایرلس مشابه کاربرد سوئیچ در شبکه‌های کابلی است.

  روتر

  با استفاده از روتر امکان اتصال یک شبکه به شبکه‌های دیگر فراهم می‌شود. از روترها در شبکه‌های LAN و WAN استفاده می‌شود. روتر را می‌توانید در انواع مختلف و با معماری‌های گوناگون یافته و متناسب با نیاز خود از مدل مناسب استفاده کنید.

  روتر در تجهیزات شبکه

  مودم

  آخرین مورد از انواع تجهیزات اکتیو شبکه که به توضیح کاربرد آن خواهیم پرداخت مودم است. وظیفه مودم تبدیل سیگنال‌های دیجیتال به آنالوگ و سیگنال‌های آنالوگ به دیجیتال است. مودم‌ها در انواع معمولی و ADSL تولید و عرضه می‌شوند.

  تهران ، خیابان ولیعصر ، پایین‌تر از میدان ونک ، خیابان فوزی (هفتم) ، پلاک 4 ، طبقه 6 ، واحد 12

  خدمات

  021-5842000

   

  هشدار سایت: آگهی بالا را با دقت مطالعه کنید اگر همه موارد مورد تایید شما بود با آگهی‌دهنده تماس بگیرید.


  موقعیت
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  آگهـی های مشابـه
  بالا اپلیکیشن
  اپلیکیشن